Novinka
Sdílejte na:

Naši milí,

zveme vás na mimořádný koncert, který se koná v nepřístupné jeskyni Moravského krasu. Býčí skála je známa od nepaměti, podle posledních výzkumů byla navštěvována už v paleolitu a prostor Halštatského dómu, kde koncert proběhne, sloužil jako jeskynní svatyně i v době Keltů. V novověku místo nejvíce proslavil nález halštatského pohřbu a unikátního bronzového býčka. Prostor má jedinečnou a neopakovatelnou akustiku a ve všech, kteří ho kdy navštívili, zanechal nesmazatelné dojmy. Jeskyně je pro veřejnost nepřístupná, pouze dva víkendy v roce místní jeskyňáři provádějí zájemce přístupnou částí chodeb.

Pro ty, kteří by chtěli jeskyni poznat hlouběji, se nám podařilo díky správě CHKO Moravský kras a spolupráci jeskyňářů zajistit prohlídku v malých skupinách.

Jeskyně Býčí skála je ve střední části Moravského krasu v údolí Křtinského potoka. Máte tak možnost spojit koncert s návštěvou údolí, v němž je i Santiniho známý kostel ve Křtinách. Kousek od Býčí skály je i zpřístupněná jeskyně Výpustek. V prostorách před jeskyní bude pro vás připraveno základní občerstvení.

Můžete si s lístkem na koncert objednat i prohlídku jeskyně a pro ty, kteří na místo nechtějí autem, bude připravený autobus před nádražím Blansko v 15:45. Po skončení koncertu opět návrat do Blanska. Při cestě vlastním autem prosím dbejte pokynů pořadatelů.

Prohlídka Býčí skály: cena 100,- Kč /os , délka prohlídky cca hodinu, doporučujeme pevnou obuv.

Časy prohlídek: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Nezapomeňte na teplé oblečení, v jeskyni je 8 stupňů.

Všechen výtěžek z koncertu bude předán spolku Blueland, který v oblasti Malého Tibetu ve vesnici Kargyak postavil školu a stará se v České republice o těžce popáleného chlapce Odzera Stanzina. Více o jejich činnosti se dozvíte na stránkách www.blueland.cz, nebo se s nimi můžete potkat přímo před Býčí skálou.

Další novinky

Novinka

Koncerty Tomáše Kluse - léto 2021

31. května 2021

Přehled letních akcí

Novinka

Lucerna Music Bar Open Air - Praha

27. května 2021

Zveme Vás na..